Mandaty, punkty karne i zatrzymane prawa jazdy. To efekty pracy policjantów z łukowskiej drogówki w miejscach zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. We wtorek, 7 sierpnia na drodze krajowej nr 76 trzech kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i straciło prawo jazdy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od wielu miesięcy. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci z powiatu łukowskiego zweryfikowali kilkaset zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym.
Wczoraj policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.
Na drodze krajowej nr 76 trzech kierujących pojazdami  przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 34-latek z Warszawy, który w Kienkówce jechał samochodem marki Renault z prędkością 124 km/h. Każdy z nich już stracił prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.
Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Zachęcając do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przypominamy, że za pomocą tej aplikacji można przekazać informacje uwzględniające wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów.