Przetarg na dostawę samochodu pożarniczego dla OSP Turze Rogi w gminie Łuków został rozstrzygnięty. Nowy pojazd druhowie otrzymają w październiku.
OSP w Turzych Rogach będzie mieć do dyspozycji lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mitsubishi, który zastąpi ponad 20-letniego „Lublina”. Będzie on kosztować prawie 526 tysięcy złotych.
Pieniądze będą pochodzić z kilku źródeł. Gmina Łuków przekaże 104 tys. zł., Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji kolejne 161 tysięcy, największa kwota – 255 tys. zł będzie pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a brakujące 6 tysięcy strażacy zbiorą we własnym zakresie.
OSP Turze Rogi ma mieć nowy pojazd do połowy października.
Wcześniej będzie doposażona jednostka OSP w Gręzówce, która działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W tym przypadku chodzi o dostawę średniego samochodu MAN ze zbiornikiem na wodę o pojemności ponad 4,5 tysiąca litrów, który będzie kosztować ponad 780 tysięcy złotych. 250 tysięcy druhowie z Gręzówki otrzymają od gminy, podobną kwotę z NFOŚiGW, kolejne 200 tysięcy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a 100 tysięcy dołożą członkowie jednostki.
Firma, która wygrała ten przetarg ma na realizację zamówienia 2,5 miesiąca od podpisania umowy. Termin ten upływa pod koniec września.