W minionym tygodniu doszło do dwóch pożarów maszyn rolniczych. 23 lipca w miejscowości Róża Podgórna zapaliła się prasa rolnicza zwijająca. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 50 tys. zł. Następnego dnia w Woli Burzeckiej spłonął kombajn zbożowego Lavard. Pokrzywdzony straty ocenił na kwotę ok. 200 tys. zł.
Ponadto łukowscy policjanci zodnotowali kradzieże, wypadki i posiadanie środków odurzających.
W miejscowości Fiukówka doszło do bocznego zderzenia VW Passata, którym kierował 50-letni mieszkaniec gminy Krzywda, z Audi, którym kierowała 28-letnia mieszkanka gminy Krzywda. Na skutek tego zderzenia kierujący passatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia 50-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi.
W miejscowości Wandów policjanci z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim przeprowadzali rutynową kontrolę drogową. Wewnątrz zatrzymanego samochodu osobowego marki VW Golf, funkcjonariusze ujawnili amunicji „Luger” 9 mm, amunicję myśliwską 16 mm oraz broń palną alarmową z okresu II Wojny Światowej. 23-letni kierowca posiadał też środek odurzający w postaci haszyszu.
W Łukowie na Os. Chącińskiego 33-letni mieszkaniec Łukowa dokonał umyślnego uszkodzenia samochodu marki VW Polo poprzez wyrwanie dwóch tablic rejestracyjnych, zarysowanie powłoki lakierniczej, przebicie dwóch opon i wyłamanie lusterka. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę 1900 zł.
W niedzielę na Os. Klimeckiego łukowscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli środek odurzający w postaci haszyszu, który posiadał 34-letni mężczyzna.
W okresie od 23 do 29 lipca policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami.