Karol Borsuk, skrzypek, kompozytor i dyrygent pochodzący z Łukowa wraz ze swoim berlińskim zespołem „Musica viva Berlin” właśnie wrócił z turnee po Polsce.
W tym roku łukowski dyrygent, pracujący i mieszkający na co dzień w Berlinie, zaproszony był na koncerty na Pomorze, które odbyły się w kościołach w Dźwirzynie, Sorbinowie i Darłowie. Odrębny koncert odbył się w ramach festiwalu w Słupsku w kościele św. Jacka na Zamku. Berliński zespół „Musica viva Berlin” Karola Borsuka wykonał G.Rossiniego sonate nr 3 C-dur na smyczki, A.Vivaldiego z „Czterech pór roku” drugi koncert „Lato”.
Karol Borsuk od wielu lat współpracuje z polskimi orkiestrami zapraszając je do Berlina oraz dyrygując nimi w kraju. Od pewnego czasu współpracuje z dyrektorem Festiwalu Organowego Bogdanem Narlochem oraz Filharmonią Koszalińską. Od wielu lat dyryguje tam w ramach koncertów festiwalowych. Dwa lata temu grał koncerty z filharmonią i solistami Deutsche Oper Berlin, natomiast rok temu występował w Międzyzdrojach z prawykonaniem swojej kantaty koncertowej „Quo Vadis“, którą łukowski dyrygent przeznaczył dla swego rodzinnego miasta i Woli Okrzejskiej.