Łukowianka, dzięki której w ubiegłym tygodniu zatrzymano złodziei rowerów, spotkała się z Komendantem Powiatowym Policji w Łukowie. Oprócz podziękowań z rąk nadkomisarza Leszka Misiaka, pani Katarzyna otrzymała list gratulacyjny oraz maskotkę łukowskiej policji.
Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu mieszkanka Łukowa zauważyła nastolatka, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Gdy kobieta zwróciła uwagę młodzieńcowi, ten uciekł. Po kilkunastu minutach ponownie zauważyła tego samego chłopca i wprost zapytała się go czy chciał ukraść stojący przy bloku rower. Młodzieniec nie ukrywał tego, że zamierzał zabrać rower i nie speszony powoli odszedł od rozmawiającej z nim kobiety. Ona natychmiast zadzwoniła do swojego męża, informując go w jakim kierunku udał się nastolatek. Mężczyzna jadąc za nim rowerem informował dyżurnego łukowskiej policji o trasie jaką oddalał się młodzieniec. Dzięki tym informacjom mundurowi zatrzymali niespełna 17-latka, a następnie jego starszego kolegę i odzyskali skradzione przez nich rowery.
Ta postawa spotkała się z ogromną aprobatą łukowskich policjantów. W środę 18 lipca pani Katarzynazostała zaproszona do gabinetu Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie. Otrzymała gorące podziękowania i słowa uznania za godną naśladowania postawę.Nadkomisarz Leszek Misiak podziękował za wzorową, obywatelską postawę. Dziękując za natychmiastową reakcję, zaangażowanie i pewność siebie komendant przekazał pani Katarzynie list gratulacyjny oraz maskotkę „komisarza Misia”. Zaznaczył też, że ta postawa powinna być przykładem i wskazówką dla innych osób, świadków naruszenia prawa.
Łukowscy policjanci zgodnie przyznali, że swoim działaniem pani Katarzyna pokazała, że należy przełamywać stereotypy wobec biernych zachowań, że można skutecznie przyczyniać się do ujęcia sprawców przestępstw i wykroczeń. Taka postawa z całą pewnością zasługuje na pochwałę i wyróżnienie.