Na kortach firmy Elbud odbył się Turniej Tenisa Ziemnego Pacific Grand Open o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Zawody zaliczane były do klasyfikacji generalnej, prowadzonej przez Polski Związek Tenisa Ziemnego Amatorów i Seniorów.
W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników z całej Polski, w tym siedmiu z Łukowa. Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: powyżej 50 lat, powyżej 60 lat oraz open. Najsilniej obsadzoną kategorię 50+ wygrał Andrzej Moczek ze Skarżyska Kamiennej, zajmujący drugie miejsce klasyfikacji ATP w Polsce. Pokonał on w finale Grzegorza Wasilewskiego z Włocławka. Na trzecim miejscu uplasował się łukowianin, Artur Gałach.
W najstarszej kategorii wiekowej wygrał Janusz Słomiński z Pabianic przed Januszem Kaliniakiem z Siedlec.
W najliczniejszej kategorii OPEN wygrał Mateusz Marzec z Łęcznej, wygrywając w finale z Michałem Radeckim z Łodzi.
Na turnieju Łuków reprezentowali: Tadeusz Glinkowski, Artur Gałach, Mariusz Borysiuk, Jakub Chruściel, Krzysztof Golba, Jarosław Adamkiewicz i Robert Jaraszek.
Zawody odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Lubeslkiego Sławomira Sosnowskiego oraz burmistrza Łukowa Dariusza Szustka. Sponsorem nagród był Dwór Kaliszki z Mazur, którego właścicielami są łukowianie, Iwona i Elwir Świętochowscy.