W Piekarach Śląskich w dniach 28 czerwca – 1 lipca odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Z sukcesem z tej imprezy wrócili zawodnicy ŁKS Orlęta Łuków.
Kolejny medal mistrzostw Polski wywalczył Bartosz Boncik, który w kat. wagowej zajął II miejsce i wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Młodszy z braci Boncików w dwuboju dźwignął 250 kg i tym występem zakwalifikował się do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy, które już za 3 tygodnie odbędą się we Włoszech. Wysokie miejsce w OOM wywalczył także Jakub Sadło, który po zaliczeniu 5 podejść zajął IV miejsce w kat. do 85 kg.
W klasyfikacji klubowej z 21 punktami Orlęta zajęły 14 miejsce. Wystąpiło 68 klubów z całej Polski.