Na zaproszenie Stowarzyszenia Dziennikarzy Chińskich i przy współpracy z Ambasadą Chin w Polsce, Stowarzyszenie Polskich Mediów z okazji czerwcowego Forum Belt and Road zorganizowało wyjazd do Pekinu dla sześciu dziennikarzy z Polski. Ireneusz Mateńko, właściciel łukowskiej Telewizji Master, jest jednym z uczestników Forum.
Wyjazd ponad stu dziennikarzy z kilkudziesięciu krajów, został szczegółowo zaplanowany, a podejmowane tematy dotyczą m.in. zintegrowanego rozwoju mediów, budowy nowych kanałów komunikacji oraz nowych możliwości współpracy między mediami. Obrady dziennikarzy odbywają się w Międzynarodowym Uniwersytecie Komunikacyjnym w Pekinie. Przedstawiciele mediów odwiedzili już redakcję Peoples Daily, jednego z największych wydawców w Chinach oraz firmę Leyard, producenta sprzętu elektronicznego najnowszej technologii. Po obradach uczestnicy Forum zwiedzili Wielki Mur Chiński oraz miasto Xiamen.
Wyjazd jest wielkim wyróżnieniem dla naszej Redakcji. Na zamieszczonych zdjęciach przedstawiciele Polski na Forum Belt and Road 2018 w Pekinie.