700 tysięcy zł trafi do budżetu Gminy Łuków. Będą to pieniądze na budowę drogi Dąbie – Klimki. Ta dotacja została przyznana w ramach nowego „Rządowego Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Z tej samej puli pieniądze otrzyma też starostwo powiatowe. Na remont dwóch odcinków znajdujących się w gminach Adamów i Krzywda powiat otrzyma dofinansowanie w wysokości 4 mln zł.
Do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przekazane zostało ponad 37 mln zł z przeznaczeniem na rozwój infrastruktury drogowej. To dodatkowe pieniądze, za które samorządy zrealizują m.in. zaplanowane już wcześniej inwestycje, które znalazły się na liście rezerwowej w programie tzw. „schetynówek”. Na tej liście były m.in. Inwestycje gminy Łuków i powiatu łukowskiego.
Droga Dąbie – Klimki ma mieć długość 3800 metrów. Całkowita wartość zadania to 2 mln zł. Gmina wnioskowała o dotację w wysokości 1,4 mln. Otrzymała tylko 681 tys. Jeżeli nie uda się zwiększyć tej kwoty, to jak mówi wójt Mariusz Osiak: złożony zostanie  wniosek o zmniejszone zakresu rzeczowego inwestycji proporcjonalnie do wysokości przyznanej dotacji. Decyzja ma zapaść do końca czerwca.
Powiat łukowski otrzyma natomiast 4 mln 50 tys. zł dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Stanin – Krzywda – Adamów- Krzówka. Koszt całej inwestycji to 6,4 mln. Przebudowane będą dwa odcinki drogi powiatowej: od miejscowości Sobiska w stronę Przytoczna oraz od Adamowa w stronę Krzywdy.
Na liście rezerwowej nowego programu znalazły się wniosku złożone rzez gminy Adamów i Krzywda.