Łukowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w niedzielne popołudnie w Budziskach. Z ustaleń mundurowych wynika, że doszło tam do zderzenia dwóch motocykli, którymi kierowali młodzi mieszkańcy gminy Stanin. Jeden z nich z miejsca wypadku został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.
Sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety na terenie naszego powiatu doszło już do zdarzeń z udziałem motocyklistów.
W niedzielę po godzinie 15.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Budziskach. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia dwóch motocykli, że potrzebna jest pomoc medyczna. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce wypadku od personelu medycznego karetek pogotowia uzyskali informację, że jeden z motocyklistów ze względu na rodzaj i charakter urazów zostanie zabrany śmigłowcem LPR do szpitala.
Na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki dowiedzieli się, że w trakcie jazdy kierujący motocyklem marki Suzuki 19-latek z gminy Stanin, zderzył się z motocyklem marki Honda, którym kierował 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że w trakcie jazdy motocykliści chcieli uzgodnić trasę jaką mieli dalej podróżować i w trakcie tych ustaleń jeden z nich zajechał drogę koledze, co doprowadziło do zderzenia i wywrócenia jednośladów.
Na szczęście wieczorem okazało się, że urazy jakich doznali kierującymi motocyklami nie zagrażają ich życiu, jeden z nich po opatrzeniu ran powrócił do domu. Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły oraz okoliczności tego wypadku, sprawdzą między innymi z jaką prędkością poruszali się motocykliści i który z młodzieńców spowodował to zdarzenie.