Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” został rozstrzygnięty. Od lat impreza cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród uczniów Szkół Podstawowych powiatu łukowskiego. Zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzówce.
W czwartek, 7 czerwca w Szkole Podstawowe nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie odbył się powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Konkurs jak co roku cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. W konkursie rywalizowali uczniowie klas IV – VI ze szkół w Burcu, Dąbiu, Krzówce, Krzywdzie, Leszczance, Łukowie (nr 4), Prawdzie Starej i Staninie.
Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach: prezentacja szkoły oraz bezpiecznego hasła, test wiedzy oraz projekt koszulki.
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia
i zdrowia.
Rywalizacja była bardzo wyrównana. I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzówce. Dogrywka pomiędzy dwoma zespołami musiała rozstrzygnąć o kolejnych miejscach „na podium”. Uczniowie musieli „w praktyce” wykazać się znajomością zasad i czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy. W tej konkurencji „o włos” wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Staninie, natomiast trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Krzywdzie.
Na zakończenie konkursu wszystkie drużyny otrzymały dyplomy dla szkoły, a każdy z uczestników nagrodę rzeczową. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowały samorządy powiatu łukowskiego.