Arkadiusz Kasznia zadeklarował chęć kandydowania na stanowisko burmistrza Łukowa. Jak mówi, jest gotowy zostać „inżynierem projektu”, którego celem jest utworzenie jednego komitetu wyborczego, który mógłby zdobyć większość w Radzie Miasta i przejąć władzę od obecnie rządzącej Łukowem koalicji.
W piątek 8 czerwca Arkadiusz Kasznia spotkał się z lokalnymi mediami. Podczas konferencji przedstawił pomysł utworzenia jednego komitetu wyborczego, w skład którego weszłyby osoby opozycyjne wobec PiS. Zaproponował, aby potencjalni kandydaci na burmistrza, zrezygnowali z tych planów i poparli jego kandydaturę. W zamian za to, te osoby miałyby być liderami na listach do Rady Miasta w poszczególnych okręgach. Kasznia zaproponował, że pierwsze miejsce w okręgu numer 2 miałby otrzymać Piotr Płudowski, a Henryk Lipiec miałby być „jedynką” w okręgu numer 3.
Jak przekonywał Arkadiusz Kasznia tylko wspólne działanie i utworzenie jednego „silnego” komitetu” może doprowadzić do zmiany sił w Radzie Miasta oraz zmiany na stanowisku burmistrza.
Arkadiusz Kasznia to były poseł na Sejm RP i były radny Rady Miasta.
Relacja z konferencji już wkrótce w Master TV.