Kilkadziesiąt zagadek przygotowano dla uczestników gry miejskiej „Przez Łuków Śladami Historii”. Na nietypową lekcję historii i rzeczywistości w mieście zaprosiło stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.
Pięć drużyn wzięło udział w zabawie przygotowanej 1 czerwca, która polegała na pokonywaniu ulic miasta i odkrywaniu często nieznanych jego tajemnic.
Start gry zaplanowano na Placu Solidarności i Wolności, a metę w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Drużyny biorące udział w rywalizacji otrzymywały koperty z zagadkami sugerującymi, w które miejsce powinni się udać, by ukończyć zabawę. Tam spotykali wolontariuszy, którzy zadawali pytania dotyczące Łukowa, jego historii, postaci, miejsc czy wydarzeń.
Grę miejską wygrała reprezentacja IV LO w Łukowie (w składzie: Izabela Królak Kacper Kardas, Krzysztof Koper, Dawid Borkowski). Tuż za nią uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 (Weronika Bartczak, Agnieszka Rybaczuk, Wiktoria Zawadzka, Bartłomiej Łukasik, Kacper Zdunek) oraz rodzina Rychlików (Julka, Adam, Krzysztof oraz rodzice Agnieszka i Daniel). Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i niespodzianki.
Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, które wsparli m.in. portal Łuków Historia, Muzeum Regionalne i Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz sponsorzy prywatni.