Zapraszamy Państwa na obszerną relację z obchodów Dni Łukowa, które odbyły się w ostatni weekend maja. Emisję programu Master TV nadamy w piątek 1 czerwca o godzinie 20.00. Podczas trzydniowego święta miasta nie brakowało różnorodnych atrakcji, a na Gali przy Fontannie wystąpili Ania Dąbrowska oraz zespół Boys.
Dni Łukowa rozpoczęły się w piątek 25 maja od przekazania przez burmistrza Dariusza Szustka kluczy do miasta na ręce uczestników „Biegu z pochodniami”. Następnie ponad 300 biegaczy przebiegło ze stadionu miejskiego do amfiteatru w parku. Wśród uczestników biegu rozlosowano wiele upominków. Główną nagrodę, którą był rower ufundowany przez sklep ABC Rowery, wylosował Kacper Sacharczuk z Biegaczy Pomagaczy. W parku zapłonęło również ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Czas umilała góralska kapela „Zawaternik” z Bukowiny Tatrzańskiej. Dzień zakończył specjalny seans dla łukowskich mam. W amfiteatrze wyświetlono film pod tytułem: Tajemnice Filomeny.
Drugi dzień święta miasta rozpoczęła Przedszkoliada, czyli sportowe zmagania najmłodszych łukowian i ich rodziców. W tegorocznej imprezie, zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 3 i Mariusza Kiełczewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w „Dwójce”, wzięły udział dzieci z 13 przedszkoli z Łukowa. Na sportową sobotę zaprosił również Ośrodek Sportu i Rekreacji. Odbyły się Turniej i symultana warcabowa i szachowa, turnieje siatkówki plażowej, tenisa ziemnego,  koszykówki ulicznej oraz piłki nożnej inaczej czyli bubble football.
Popołudniu odbyła się Gala przy Fontannie. Na scenie wystąpili tancerze ze Szkoły Tańca do Caro Dance Łuków, „Łukowiacy” i „Zawaternik” z Bukowiny Tatrzańskiej, formacja Punto Latino Band oraz Fabryka Piosenki ŁOK. Podopieczne Moniki Sołtyszewskiej zaprezentowały się w spektaklu muzycznym „Królowa jest tylko jedna”. Śpiewały przeboje Maryli Rodowicz.
Jak co roku podczas Dni Łukowa odwiedziły nas delegacje z miast partnerskich. Występując na scenie kilka słów do mieszkańców skierowali mer Baranówki Anatolii Duszko, Zastępca Burmistrza Lazdijai Valdas Petras Mikelionis, Burmistrz Tõrvy Maido Ruusmann oraz burmistrz Viosons la Bretonex Alexandra Rosetti i Viceprezes Stowarzyszenia Voisins Jumelage Freddy Becher.
Podczas Gali przy fontannie wręczone też zostały statuetki Łukowskich Złotych Niedźwiedzi. Przyznano je osobom związanym  ze środowiskiem żołnierzy Armii Krajowej. Wyróżnienia otrzymali Janina Znój, Ryszard Grafik i Bolesław Skwara oraz Jan Janusz Jastrzębski Junior, twórca Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. Gen. S. Brzóski. Ponadto burmistrz Dariusz Szustek otrzymał okolicznościowy medal przyznany przez Marszałka Sławomira Sosnowskiego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Medal i dyplom wręczył burmistrzowi radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kopeć.
W sobotę imprezami towarzyszącymi Dniom Łukowa były Majówka z CWS, czyli Mobilne Muzeum Motoryzacji i koncert zespołu Route 66 Marka Somli oraz Noc Muzeum Regionalnego.
Gwiazdą Gali przy Fontannie była Ania Dąbrowska z zespołem. Wieczór zakończyły występ grupy Boys oraz dyskoteka pod gwiazdami.
Trzeci dzień obchodów Dni Łukowa rozpoczęła Msza Święta w intencji mieszkańców, którą odprawiono w łukowskiej Kolegiacie. Następnie z Placu Narutowicza do parku miejskiego wyruszyła kawalkada motocyklistów, którzy przyjechali na Zlot Gwiaździsty dla Niepodległej zorganizowany przez klub Bears Riders Łuków.
W niedzielę odbył się również Jarmark Łukowski. Wzdłuż alejek rozstawiły się stoiska twórców ludowych i producentów przysmaków regionalnych. Nadleśnictwo Łuków zaprosiło do strefy lasu. Zorganizowano też strefę krwiodawstwa, strefę aktywnych Łukowiaków, strefę zdrowego życia, zagrodę szlachecką oraz pokazy strażackie. Na scenie w parku prezentowali się „Łukowiacy”, Orkiestra Dęta oraz uczniowie z Kobiałek Starych, podopieczni łukowianina Aleksandra Kalińskiego. Zaprezentowały się też Kropelki Rosy, Klaudia Borejko, The Reymonts, zespół Osiem Kobiet oraz Łukband. W amfiteatrze odbyły się także pokaz CrossFit, prezentacja samoobrony oraz pokazy wschodnich sztuk walk w wykonaniu Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin Mawashi z trenerem sensei Pawłem Głowackim oraz Klubu Sportów Walki – KSW Łuków z trenerem Zenonem Pawlikowskim. Na scenie zaprezentowali się również podopieczni Sławomira Żyłki z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury, który wystąpili w przedstawieniu: „Satyra w literaturze ludowej”. Gwiazdą wieczoru był Kabaret pod Wyrwigroszem. Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni i DJ Czaro.
Powtórki programu przez cały weekend 2 – 3 czerwca. Zapraszamy na emisję.