31 maja na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Wyszyńskiego w Łukowie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Jadące od centrum miasta Subaru potrąciło przejeżdżającego przez przejście dla pieszych 17-letniego rowerzystę. Samochodem kierował 23-latek.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek około godziny 21.00. Kierujący samochodem marki Subaru 22-latek z gminy Łuków, potrącił jadącego rowerem 17-letniego łukowianina. Rowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała i nad ranem zmarł w szpitalu.
Będący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że rowerzysta przejeżdżał swym jednośladem przez przejście dla pieszych, i w tym momencie został uderzony przez jadące od strony Radzynia Podlaskiego auto. Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg. Dobra pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom i przejażdżkom. Zarówno kierujący samochodami, jak też sami rowerzyści powinni przede wszystkim kierować się przepisami, ale też zasadami zdrowego rozsądku. To od nas samych zależy bezpieczeństwo na drodze.