Telewizja Master objęła patronat medialny nad biegiem przełajowo-przeszkodowym Jata Race. Dla naszych widzów mamy jeden bezpłatny start. Wystarczy wejść na nasz profil facebook, polubić go, udostępnić ten post publicznie i w kilku słowach napisać dlaczego chcesz wystartować w biegu. „Podejmij wyzwanie wilka”. Konkurs trwa do 27 maja (9:00).
Bieg survivalowy Jata Race odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Dystans do pokonania to około 9 km przez lasy, bagna i piachy podłukowskiego rezerwatu.
Biegi survivalowe to takie, w których trasa przebiega przez tor przeszkód – jest wspinaczka, jest przedzieranie się przez błoto, są mury, równoważnie i pełne wody baseny – wszystko, aby utrudnić biegaczowi życie. Złośliwi mówią, że biegania w OCR nie ma wiele, jest on spychany do krótkich odcinków między jedną, a drugą przeszkodą, więc to nie jest w rzeczywistości bieg. Inni doceniają dobrą zabawę, adrenalinę i rywalizację, szczególnie, że często bieg odbywa się w zespołach, a uczestnicy pomagają sobie nawzajem itd.