Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury zdobyła II miejsce podczas XII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2018 w Mrozach. Emilka występująca wśród dzieci z klas I-III szkół podstawowych wyśpiewała nagrodę za utwór „Irlandia mi się śni”.
W konkursowym jury zasiadali m.in. Jacek Kret i Marian Hilla, członkowie zespołu „Poparzeni Kawą Trzy” oraz aktorka musicalowa Sylwia Banasik.
Na scenie w Mrozach w kategorii klas IV-VI zaprezentowała się również Gabrysia Łukasik z piosenką „Jestem jaka jestem”.
Obu młodym wokalistkom gratulujemy.
Emilka Szcześniak wystąpiła również na XV Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem” w Radomiu. Zajęła tam pierwsze miejsce.
W dniach 15-16 maja 2018 roku w sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu odbywał się XV Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Śpiewajmy razem”. Słowa J.W. Goethego „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają….” były często cytowane podczas Koncertu Finałowego, który rozpoczął się warsztatami muzycznymi dla wszystkich uczestników konkursu „Śpiewajmy razem”. Tego, że muzyka łączy serca i dusze wszystkich – bez względu na wiek, kolor skóry, pochodzenie czy stopień niepełnosprawności, nie trzeba było nikomu udowadniać. Na jednej scenie obok siebie stanęły osoby niepełnosprawne i osoby pełnosprawne, zdobywając miejsca w równorzędnych kategoriach.
Emilia Szcześniak otrzymała na tym konkursie I miejsce w kategorii dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Przypominamy, że Emilia Szcześniak kształci swój warsztat wokalny w Fabryce Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury u Moniki Sołtyszewskiej.