Czy będzie nowe rondo na ulicy Siedleckiej? Co się stało z oknami ze Szkoły Podstawowej nr 5? Dlaczego tak dużo kosztują zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Łukowa? To pytania, które pojawiły się podczas ostatniej sesji rady Miasta.
Dyskusję dotyczącą budowy ronda rozpoczął radny PiS Jarosław Okliński. Pytał on o działania podjęte przez właściciela budynku handlowego przeznaczonego pod „Biedronkę”, który znajduje się przy ul. Siedleckiej. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji związanej z budową ronda, które umożliwi dojazd do budynku. Jak sie okazuje rondo miałoby się znajdować na terenie należącym do Wspólnoty Mieszkaniowej. Jej członkowie jednak nie wyrażają na to zgody.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Piotr Płudowski, podniósł temat wymiany okien w Szkole Podstawowej nr 5. Jak się okazało pozostałe po remoncie stare okna zostały sprzedane osobom prywatnym i firmom. Radny dopytywał czy był na nie przetarg lub jakaś inna forma ogłoszenia o sprzedaży.
Podczas sesji poruszono też temat sposobu dokonywania zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Pytano o darowizny, które wpływają na konto Urzędu Miasta. Pieniądze te wpłacają m.in. przedsiębiorcy, którzy składają wnioski o zmiany w planie.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z sesji Rady Miasta. Emisja już w najbliższy piątek 25 maja o godzinie 20:00.