Rowerowy Łuków i Gmina Krzywda serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu łukowskiego na Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się w niedzielę, 20 maja w Woli Okrzejskiej.
Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza to jednodniowy wyścig kolarski dla amatorów. Do wyboru są dwie opcje trasy – AMATOR na dystansie około 46 km i PRO na dystansie około 92 km. Trasa wyścigu będzie przebiegała malowniczymi szosami Gminy Krzywda, na lekko pofałdowanej pętli o długości 23 km.
Miasteczko wyścigu oraz start i meta będą zlokalizowane na terenie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
Wyścig kolarski w miejscu urodzenia się naszego Noblisty to nawiązanie do zamiłowania Henryka Sienkiewicza  do cyklizmu. Warszawskie Towarzystwo Cyklistów nadało mu tytuł honorowego członka w 1897 roku.
Przed startem wyścigu przewidziany jest piknik z lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzywda oraz koncert Orkiestry Dętej Łuków, która w tym roku obchodzi swoje 50-lecie.
By wziąć udział w biegu kolarskim, należy mieć sprawny rower oraz kask. Następnie należy dokonać rejestracji i opłacić wpisowe na stronie podanej przez organizatorów. W wyścigu przewidziane są oddzielne klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn jak i w zależności od typu roweru – kolarzówka lub inny rower (mtb, cross, rower trekkingowy, miejski, itd).
W wyścigu ustalony jest limit uczestników i wynosi on 150 osób na dystansie Amator oraz 100 osób na dystansie PRO. Limit czasowy dla wszystkich to  4 godziny. Decydując się na dystans PRO, trzeba będzie utrzymać całkiem szybkie tempo jazdy, aby dotrzeć do mety przed pojazdem technicznym zamykającym wyścig.
Wartym wspomnienia jest fakt, że ostatni wyścig kolarski w okolicy (bieg kolarski o tytuł mistrza powiatu łukowskiego) miał miejsce 11 listopada 1930 roku. Kolarstwo szosowe powraca na okoliczne drogi po 88 latach.
Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.biegkolarski.pl. Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja Master.
 
Informacje o Biegu Kolarskim można znaleźć na:
Facebook: https://www.facebook.com/BiegKolarskiPucharHenrykaSienkiewicza/
Instagram: https://instagram.com/biegkolarski.pucharsienkiewicz/
Endomondo: https://www.endomondo.com/challenges/35861099.ico
Strava: https://www.strava.com/clubs/339482