Reprezentacja Polski rozegra swój debiutancki mecz na tegorocznym mundialu w Rosji już 16 czerwca. Pierwszym rywalem kadry prowadzonej przez trenera Adama Nawałkę będzie Senegal. Jakie szanse ma Polska we wszystkich spotkaniach grupowych i czy należy do wąskiego grona faworytów Mistrzostw Świata?
Polska faworytem MŚ 2018?
W wyniku losowania przeprowadzonego w grudniu 2017 roku, Polska trafiła do grupy H. Wszyscy rywale pochodzą z innych kontynentów i grają dość egzotyczny futbol. Senegal, Kolumbia i Japonia nie są tak wymagającymi przeciwnikami, jak najmocniejsze drużyny Ameryki Południowej czy Europy. Rozpatrując losowanie w teoretycznych kategoriach, Polska reprezentacja mogła trafić o wiele gorzej. Według specjalistów oraz analityków, rodzimi piłkarze nie są w grupie H najsłabsi, ale trudno jednoznacznie uznać ich za głównych faworytów.
Polska kontra Senegal
Pierwsza kolejna mundialu zostanie rozegrana 19 czerwca o godzinie 14:00, kiedy to Japonia zmierzy się z Kolumbią. Faworytem bukmacherów jest ten drugi zespół. Na jego zwycięstwo w firmie STS kurs wynosi 1,8, a na remis 3,35, natomiast na wygraną Azjatów aż 5,00. Nieco później, o 17:00 swój pierwszy mecz zagra Polska – z Senegalem. Według STS, większe szanse mają rodzimi piłkarze. Za każdą postawioną złotówkę na biało-czerwonych wygrać można 2,25 zł, natomiast wygrana Senegalu wyceniana jest na 3,35 zł. W przypadku remisu podział punktów został wyceniony na 3,05 zł.
Polska kontra Kolumbia
Następna kolejka spotkań w grupie H zaplanowana została na 24 czerwca. Tym razem to Japonia zmierzy się z Senegalem. Według bukmacherów, triumf afrykańskiej grupy jest bardziej prawdopodobny. W firmie eToro kurs na taki wynik ustalony został na poziomie 2,45, natomiast na wygraną Japonii – 2,90. Najmniej prawdopodobny jest według bukmacherów remis, wyceniany na 3,15. W drugim spotkaniu tego dnia Polacy zagrają z Kolumbijczykami. Faworytami tego meczu są według bukmacherów zawodnicy południowoamerykańscy, a kurs na ich wygraną wynosi 2,55. Remis wyceniony został na 3,10, a trzy punkty dla Polski – 2,80.
Polska kontra Japonia
Na 28 czerwca zaplanowana została trzecia seria zmagań reprezentacji z grupy H. Oba spotkania rozpoczną się równocześnie, o godzinie 16:00. W starciu Kolumbii z Senegalem głównymi faworytami są gracze południowoamerykańscy, a za każdą postawioną na nich u bukmachera Millenium złotówkę wygrać można 1,93 zł. Kurs na remis wynosi 3,20, natomiast zwycięstwo Senegalu wyceniono na 3,58. W meczu Polska – Japonia większą szanse na wygraną ponownie mają biało-czerwoni. Kurs na zwycięstwo Polaków wynosi 1,85, a na Japończyków – 3,82. Remis i podział punktów wyceniony został na 3,25.
Polska na Mistrzostwach Świata 2018
Zakłady wzajemne na poszczególne spotkania znaleźć można już w ofercie większości polskich firm bukmacherskich. Poza głównymi meczami, obstawiane mogą być także indywidualne występy polskich zawodników. Typować można zarówno pierwszą żółtą kartkę, jak i pierwszego gola czy wybór bramkarza podczas pierwszego spotkania.
Warto pamiętać iż nawet legalne zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem. Gra u nielegalnych bukmacherów (legalny bukmacher – patrz) jest niezgodna z prawem i grozi konsekwencjami prawnymi. Tylko firmy posiadające licencję polskiego Ministerstwa Finansów są legalne w Polsce.
Poczytaj o legalnym bukmacherze fortuna: https://topbukmacher.com/fortuna-zaklady-bukmacherskie/