Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze Stowarzyszeniem Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych zaprasza na Ogólnopolski Challange, cykl imprez sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych. Uczniowie z łukowskich podstawówek będą rywalizować w piątek, 18 maja na terenie OSiR.
Dzieci wezmą udział w profesjonalnym biegu z przeszkodami – ma być to początek ich przygody ze sportem, rywalizacją, walką z własnymi ograniczeniami a czasem nawet lękami. Każdy będzie mógł się przekonać, że może stać się bohaterem dla swojej szkoły, miejscowości, klasy, wychowawców, ale przede wszystkim dla samego siebie. Zabawa poprzez sport, rywalizację oraz wsparcie kolegów ze szkoły ma zbudować w każdym dziecku pewność siebie, miłość do sportu oraz umiejętność działania w grupie.
Dla uczestników oraz wszystkich kibiców czeka wiele emocji i atrakcji: muzyka, sport, zabawa, pokazy uzbrojenia polskich służb mundurowych, strzelnica ASG, miasteczko zawodów z infrastrukturą  i wiele innych.
Ogólnopolski Challange jest cyklem imprez organizowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Młodzi ludzie będą mogli poczuć dumę z naszej historii oraz przynależność do kraju poprzez atrakcje. Realizacja tego podczas naszych zawodów odbędzie się poprzez pełne zaangażowanie służb mundurowych oraz pokazy replik uzbrojenia polskich służb mundurowych. Dzieci będą mogły poznać też elementy wyszkolenia strzeleckiego na specjalnie stworzonej i w pełni bezpiecznej strzelnicy ASG. Podczas zawodów będą też realizowane elementy pirotechniki filmowej” – mówi Ewelina Puławska, przedstawiciel organizatora.
Zawody odbywają się pod patronatami Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego oraz Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka.
Zapraszamy w piątek 18 maja od godziny 9:30 na teren OSiR w Łukowie. Przyjdź kibicować i zobacz jak radzą sobie dzieciaki, będziesz zaskoczony jak wielu małych bohaterów mieszka w Twojej okolicy.