W ciągu kilku miesięcy w gminie Łuków powstanie prawie 8 kilometrów lepszych dróg. Umowy na wykonanie robót w 10 miejscowościach są już podpisane, a pierwsze prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Większość tych inwestycji samorząd sfinansuje z własnych środków.
Prace będą prowadzone przy drogach powiatowych w Rolach, Suchocinie i Kownatkach oraz trasach gminnych w Gręzówce, Sulejach, Biardach i Dmininie. Zakres robót będzie podobny. W tych miejscach, gdzie teraz jest podbudowa zostanie położony asfalt, na dotychczasowej, ale zniszczonej nawierzchni drogowcy wykonają nową nakładkę, a w niektórych przypadkach, na przykład w Rolach, droga zostanie poszerzona.
Koszt robót to ponad 1 milion 230 tysięcy złotych, a termin ich wykonania został wyznaczony na koniec czerwca.
Natomiast do końca wakacji powinny być gotowe trasy w Zalesiu i Turzych Rogach. Za prawie 620 tysięcy złotych w Zalesiu drogowcy mają poszerzyć jezdnię i wyłożyć asfaltem odcinek o długości 1300 metrów, a w Turzych Rogach nowa nawierzchnia będzie położona na istniejącej podbudowie.
Ta inwestycja będzie realizowana w ramach programu wspieranego przez samorząd województwa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.