Bartosz Matyjasek z Gimnazjum w Mysłowie został zwycięzcą konkursu polegającego na wymianie koła na czas. Uczeń wymienił koło w 39 sekund. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie w ramach przybliżenia zawodów: kierowcy mechanika i technika pojazdów samochodowych. Wzięło w nim udział 111 osób z 28 gimnazjów.
W pracowni mechanicznej Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie powstało mobilne urządzenie, tzw. Pit Stop symulator wymiany koła, dzięki któremu każdy gimnazjalista w atmosferze zabawy mógł sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności.
Już od kilku lat, w ramach projektu „Zawodowiec może więcej”,  Zespół Szkół Nr 1 przeprowadza wśród uczniów szkół gimnazjalnych warsztaty: mechaniczne, elektryczne, informatyczne i handlowo – ekonomiczne, aby przybliżyć uczniom specyfikę pracy w zawodach: elektryka, mechanika, montera maszyn, informatyka, ekonomisty czy handlowca, zapoznać uczniów z realiami zakładów pracy, potrzebami przyszłych pracodawców oraz pokazać jak nabytą wiedzę teoretyczną wykorzystuje się w realu.