Tragicznie rozpoczął się długi weekend majowy na drogach naszego powiatu. Do śmiertelnego potracenia 71-letniego rowerzysty doszło 30 kwietnia na drodze Łuków-Radzyń Podl.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 20:30 w Jeziorach, na drodze krajowej nr 63. Kierujący samochodem marki Hyundai 43-letni łukowianin, potrącił kierującego rowerem 71-letniego mieszkańca gminy Ulan Majorat. Niestety, w wyniku zaistniałego zdarzenia pokrzywdzony mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
Kierujący rowerem i samochód marki Hyundai poruszali się w tym samym kierunku. Policjanci ustalili, że w chwili wypadku kierujący autem 43-latek był trzeźwy Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg. Dobra pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom i przejażdżkom. Zarówno kierujący samochodami, jak też sami rowerzyści powinni przede wszystkim kierować się przepisami, ale też zasadami zdrowego rozsądku. To od nas samych zależy bezpieczeństwo na drodze.