Łukowskie obchody 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, XXV Biegi Uliczne, wystawa prac Weroniki Michalak, park rozrywki dla dzieci „Smykolandia” oraz „Jetro Cinema Summer 2018” to wydarzenia, które czekają w najbliższym czasie na mieszkańców Łukowa i okolic.
Miejskie obchody 3-majowe rozpocznie msza święta o godz. 9:00 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie. W programie zaplanowano także wystąpienia okolicznościowe, część artystyczną w wykonaniu uczniów ZS nr 1, składanie wieńców pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz XXV Łukowskie Biegi Uliczne, które rozpoczną się o 11:30 przy fontannie na ul. Zdanowskiego.
Na resztę atrakcji zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury. ŁOK oraz Firma „Smykolandia” zapraszają mieszkańców Łukowa do parku miejskiego w weekend majowy (1-3 maja) na wielkie otwarcie parku rozrywki dla dzieci. W programie: gry, zabawy, stoiska z lodami, napojami i popcornem, raj dmuchanych urządzeń. Park będzie również czynny w każdy  weekend.
4 maja rusza trzecia edycja „JETRO CINEMA SUMMER 2018”. Wszyscy miłośnicy sztuki filmowej w każdy piątkowy wieczór w Amfiteatrze w Parku Miejskim mogą obejrzeć projekcje filmowe. Start projekcji godz. 21:00. Wstęp od 4 maja do 31 sierpnia na wszystkie seanse bezpłatny.   W galerii PROwizorium 5 maja o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Weroniki Michalak.