Delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie uczestniczyła w podsumowaniu akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”, które odbyło się 19 kwietnia na Zamku Lubelskim. Spośród 250 szkół z województwa lubelskiego wyróżniona została m.in. łukowska „Czwórka” za ogromne zaangażowanie i pomysłowość.
Podczas spotkania na Zamku Lubelskim minister ds. pomocy humanitarnej i uchodźców Beata Kempa oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek przekazali symboliczny czek ze zbiórki na rzecz akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Włączyli się w nią mieszkańcy całego regionu. Zbiórki odbywały się w szkołach, na uczelniach wyższych i w parafiach. Udało się zebrać 400 tys. złotych. Pieniądze pomogą odbudować mieszkania w zniszczonym wojną Aleppo.
Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie aktywnie włączyła się w akcję „Lubelszczyzna dla Syrii”. Od października 2017 do stycznia 2018 uczniowie pod opieką Agaty Niewęgłowskiej i Agnieszki Bryły codziennie zbierali do specjalnej puszki pieniądze. Po feriach akcja nabrała tempa dzięki organizacji szkolnej kawiarenki. Przygotowali ją uczniowie skupieni wokół Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowia Rówieśniczego oraz Klubu Promocji Zdrowia działającym w placówce. W każdy czwartek uczniowie rozprowadzali wśród swoich rówieśników różne smakołyki – tosty, sałatki, soki, babeczki, ciasto, kanapki, szaszłyki owocowe i naleśniki. W ich przygotowanie włączały się całe rodziny, a szczególnie mamy i babcie. Łącznie zebrano 1000 zł.