5 maja w Berlinie odbędzie się prezentacja książki Karola Borsuka „Stacje mojego życia”. Łukowianin przygotował książkę na podstawie wspomnień swojego ojca, Piotra Borsuka, z rękopisów pisanych w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Książka jest skrótem dużego materiału wspomnieniowego, w której znalazły się również opowieści zasłyszane o Łukowie oraz z lat pobytu w carskiej Rosji (1915-23) i z okresu pracy przymusowej w Niemczech obejmującego lata II wojny światowej. Wspomnienia Piotra Borsuka są fascynującą wędrówką rozpoczętą przed stu laty w Łukowie.
 Prezentacja tej wydanej tylko w 100 egzemplarzach książki, odbędzie się w Centrum Kultury Lichterfelde –West w Berlinie, a uświetni ją koncert muzyki poważnej, na którym wykonane zostaną utwory A.Vivaldiego, L.V.Beethovena oraz kompozycje Karola Borsuka do tekstu m.in. Piotra Borsuka, C.Dedeciusa. H.Hesse oraz utwory instrumentalne.
W mailu do TV Master, Karol Borsuk pisze m.in.: „ … Chciałbym przełamać dziwne „lody“ i brak jakiegokolwiek zainteresowania mieszkańców mojego Miasta osobami, które kiedyś tam żyły i tworzyły, lub o których nawet mieszkańcy nic nie wiedza. A twórców kultury działających w Europie lub choćby w dużych polskich miastach, Łuków wydał sporo. Wspomnienia Piotra Borsuka są fascynującą wędrówką rozpoczętą przed stu laty w Łukowie…”