21 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbył się finał VI  Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Zawodowe Aleje”. Patronat nad konkursem objął Starosta Łukowski Janusz Kozioł.
Uczniowie z gimnazjów powiatu łukowskiego, uczestnicząc w konkursie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, informatyki elektroniki i ekonomii. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
I m-ce – Maciej Dobrowolski – Gimnazjum w Wojcieszkowie,
II m-ce – Grzegorz Iwaniec – Gimnazjum w Mysłowie,
III m-ce – Patrycja Walecka – Gimnazjum w Gręzówce.
W klasyfikacji zespołowej konkurs wygrał zespół z Gimnazjum w Hucie Dąbrowie w składzie: Krystian Pawlak, Anna Walkiewicz i Emilia Wiśniewska. II miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum w Wojcieszkowie: Maciej Dobrowolski, Szymon Pilski i Mateusz Barszcz. III miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Strzyżewie: Julia Domańska, Jakub Kozłowski, Szymon Śledź.
Główną ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjów zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie kultury technicznej oraz zwrócenie uwagi na kształcenie w szkołach o profilu technicznym.