Marcin Izdebski, sztangista ŁKS Orlęta Łuków został mistrzem Polski Juniorów i obronił tytuł wywalczony rok temu. Zawody odbyły się w dniach 13-15 kwietnia w Mroczy.
Łukowianin był zdecydowanie najlepszy w kategorii wagowej do 105 kg, uzyskując w dwuboju 341 kg. Wywalczył także dwa „małe złota” w rwaniu (154 kg) i podrzucie (187 kg). Podopieczny Roberta Dołęgi zajął czwarte miejsce w klasyfikacji Sinclair’a, pokazując, że w tym sezonie będzie pewnym punktem reprezentacji w kategorii 105 kg.
Tuż za podium uplasował się Łukasz Boncik, który uzyskał w dwuboju 279 kg (127+152). Łukowianin zaliczył tylko po jednej udanej próbie w rwaniu i podrzucie, co pozwoliło zająć czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło 11 kg.
W Mistrzostwach wystartował też Konrad Skorupa reprezentujący Olimpijczyka Łuków. Zajął on 12. miejsce w kategorii 105 kg, uzyskując 208 kg.
Drużynowo pierwsze miejsce zajęło Województwo Lubelskie, przed Mazowszem i Ziemią Łódzką. W klasyfikacji klubowej zwyciężyli gospodarze z Tarpana Mrocza. Orlęta Łuków z 24 punktami zajęły 19. miejsce.