„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” to książka dla dzieci napisana przez młodą łukowiankę Lenę Wolską. Autorka z Łukowa, jest również związana z Siedlcami, gdzie studiowała na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym. Jej dzieło prócz pięknej okładki, urzeka przede wszystkim mądrą treścią.
Historia, która jest przedstawiona w książce, opowiada o małej Hani, która od zawsze marzyła o tym, by zostać wróżką. Wesoła i bystra dziewczynka pragnęła opiekować się innymi, nieść pomoc potrzebującym i sprawiać, by świat stał się lepszym miejscem. Spotkanie z wilkiem Albertem – stuletnim mędrcem i opiekunem lasu, który opowiada jej o Gwiezdnym Pyle – staje się początkiem niezwykłej podróży.
Książeczka jest kopalnią cytatów, które sprawdzą się w wielu sytuacjach i to nie tylko w życiu młodych ludzi, a też tych trochę starszych:

  • „Zaakceptuj zakończenie i bądź za nie wdzięczna. Ciesz się nim. Bo wiesz, Haniu, każde zakończenie niesie ze sobą nowy początek.”
  • „Ale pamiętaj, że droga sama w sobie jest celem naszej podróży. Nie ma tu żadnej mety. Żadnego miejsca, do którego trzeba by dotrzeć. Zwyczajnie ciesz się każdym dniem, każdą jedną lekcją. „
  • „Dobroć pojawia się w momencie, kiedy zrozumiesz brak różnic.”