W I LO im. T. Kościuszki w Łukowie gościła 50-osobowa grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Średniej nr 18 w Brześciu. Młodzież spędzała czas zwiedzając Łuków oraz biorąc udział w sportowych rozgrywkach.
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie od wielu lat prowadzi współpracę zagraniczną z kilkoma szkołami w Europie. Wśród nich jest równie szkoła z Brześcia. Ostatnio uczniowie zza Bugu gościli w Łukowie pod koniec marca. Polska i białoruska młodzież wzięła udział w zawodach sportowych. Rozegrano mecze piłki nożnej i piłki siatkowej oraz towarzyski mecz siatkówki, w którym rywalizowały nauczycielki „Kościuszki” i szkoły w Brześciu. Goście zwiedzali też Łuków i okolice. Odbył się także konkurs „Co wiesz o Polsce i Białorusi”. Na koniec pobytu specjalnie dla gości z Białorusi wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”.
Współpraca łukowsko – brzeska pozwala uczniom zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie, uczy otwartości na inne kultury i jest znakomitą sposobnością do praktykowania porozumiewania się w języku rosyjskim. Za projekt odpowiadał dyrektor Grzegorz Rzymowski i nauczycielki: Małgorzata Rola, Anna Sójka, Czesława Szymońska i Ewa Wierzchowska.