Ponad 550 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych schowała handlująca na miejskim targowisku 50-latka z Łukowa. Część papierosów ukryta była pod skrzynkami z warzywami i pod ladą. Kobiecie grozi wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
W czwartek 29 marca łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą udali się na targowisko miejskie. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikało, że na jednym ze stoisk handlowych schowane są nielegalne papierosy, które sprzedawane są w ukryciu na tym targowisku. Właścicielka ustalonego stoiska mówiła, że prowadzi tylko legalną sprzedaż artykułów spożywczo przemysłowych, że nie ma żadnych papierosów. Funkcjonariusze nie uwierzyli w jej zapewnienia i w trakcie przeszukania lokalu handlowego znaleźli ponad 550 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Nielegalne wyroby tytoniowe schowane były pod skrzynkami z warzywami, a także pod ladą. Właścicielka stoiska handlowego została zatrzymana, a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą blisko 10 tys. zł.
Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno – skarbowych grozi jej wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
Do takiej samej sytuacji doszło w styczniu tego roku. Wówczas policjanci otrzymali informacje, że na jednym ze stoisk handlowych, prowadzonych przez 50-letnią kobietę, schowane są nielegalne papierosy. Właścicielka ustalonego stoiska wtedy również mówiła, że prowadzi tylko legalną sprzedaż artykułów spożywczo-przemysłowych, że nie ma żadnych papierosów. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania lokalu znaleźli wówczas prawie 800 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe schowane były w skrzynkach, pudełkach, a nawet w szufladzie lady chłodniczej.