Gmina Łuków rozpoczyna wiosenną ofensywę drogową. Na razie ogłosiła przetarg na wykonanie dróg w ośmiu miejscowościach, a w planach są już kolejne zadania. Większość tych inwestycji samorząd sfinansuje z własnych środków.
Prace będą prowadzone przy drogach powiatowych w Rolach, Suchocinie i Kownatkach oraz trasach gminnych w Gręzówce, Sulejach, Biardach i Dmininie. Zakres robót będzie podobny. W tych miejscach, gdzie teraz jest podbudowa zostanie położony asfalt, na dotychczasowej, ale zniszczonej nawierzchni drogowcy wykonają nową nakładkę, a w niektórych przypadkach, na przykład w Rolach, droga zostanie poszerzona. W ciągu kilku miesięcy łącznie w gminie Łuków przybędzie ponad 6 kilometrów lepszych dróg.
Oferty firm, które chcą zrealizować te inwestycje są przyjmowane do 9 kwietnia, a termin zakończenia robót jest wyznaczony na koniec wakacji.
W najbliższych dniach Gmina Łuków zamierza również ogłosić przetarg na modernizację kolejnych dwóch tras w Zalesiu i Turzych Rogach, które mają być wykonane w ramach programu wspieranego przez samorząd województwa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Zalesiu droga ma być poszerzona i wyłożona asfaltem na odcinku o długości 1300 metrów, a w Turzych Rogach nowa nawierzchnia będzie położona na istniejącej podbudowie. Wnioski o przyznanie dotacji jeszcze nie zostały rozpatrzone, ale nawet jeśli decyzje nie będą pozytywne gmina zapowiada, że te prace i tak zostaną wykonane.