Magdalena Grochowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie osiągnęła ogromny sukces. W etapie ogólnopolskim XX Olimpiady Wiedzy o Prawie zajęła III miejsce i zdobyła tytuł laureatki.
W sumie do rywalizacji o nagrody stanęło ponad 1700 uczniów z całego kraju. Magda pomyślnie przeszła etap szkolny i etap okręgowy w Lublinie i znalazła się w finałowej pięćdziesiątce. Zawody centralne zostały rozegrane w dn. 23 – 24 marca w Ostrołęce. Uczniowie musieli się zmierzyć nie tylko z zagadnieniami prawnymi, ale także z kwestiami socjologicznymi, politologicznymi, czy tymi, z zakresu stosunków międzynarodowych. Wzięli również udział w symulacji procesu karnego.
Jury stanowili naukowcy z uniwersyteckich wydziałów prawa, ale i praktycy – sędziowie, prokuratorzy, adwokaci. Wychowanka „Kościuszki” tak zachwyciła komisję swoją szeroką wiedzą, że zdobyła miejsce na podium, pokonując wiele osób ze znanych ośrodków akademickich. W nagrodę otrzymała sprzęt elektroniczny i możliwość studiowania prawa na wielu renomowanych uczelniach, w tym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Uczennicę do olimpiady przygotowywał jej nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii – Michał Mojski. Przez trzy lata uczęszczała do klasy w I LO, która szczególnie nastawiona jest na rozwój kompetencji humanistycznych. Realizowała autorski program wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym – „Civis sum! – Jestem obywatelem!”, nagrodzony w ogólnopolskim konkursie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestniczyła również w innowacji pedagogicznej – „Aktywny i twórczy obywatel – edukacja medialna, prawna i europejska”, dzięki której mogła poszerzyć swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach, spotkaniach z naukowcami, projektach.