Grali ku pamięci niezłomnych. Szachiści z dwóch województw przyjechali w sobotę, 24 marca do Krynki w gminie Łuków, by wziąć udział w Turnieju Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. W zawodach, które odbyły się już po raz czwarty, wystartowało prawie 30 zawodniczek i zawodników.
Krynka gościła szachistów nie tylko z powiatu łukowskiego, ale również z Lublina, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego, Siedlec i Węgrowa.
Rywalizacja odbywała się w kategorii open oraz z podziałem na uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.
Tę pierwszą wygrał Bartłomiej Goławski, przed Leszkiem Dukiem z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego i reprezentantem gospodarzy Konradem Szczygłem z Klubu Szachowego „Hetman” Krynka.
Wśród gimnazjalistów zwyciężył Jakub Żurawicki, reprezentujący MUKS „Fidei” Węgrów, przed Wojciechem Kakowskim ze „Skoczka” Siedlce i Piotrem Piwowarczykiem z „Szachpolu”” Łuków.
W kategorii uczniów podstawówek najlepiej spisał się Wiktor Kukawski z MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski, drugi był Patryk Krawczak z UKS TSz „Zieloni” Zielonka, a trzecie miejsce zajął Szymon Suska z „Szachopolu” Łuków. 
Nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju odebrał 8-letni Szymon Suska, a najstarszym uczestnikiem zawodów był urodzony w 1947 roku Zbigniew Litwiniec z Radzynia Podlaskiego.
Trofea dla najlepszych szachistów wręczali prezes Lubelskiego Związku Szachowego Piotr Piwowarczyk, prezes KSz „Hetman” Krynka Konrad Szczygieł i zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł. 
Czwarty Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych zorganizowali KSz „Hetman” Krynka, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, a patronami honorowymi zawodów byli wójt gminy Łuków i miejscowe koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.