W Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie 26 marca uczniowie obchodzili Światowy Dzień czytania Tolkiena. Ten angielski pisarz znany jest przede wszystkim jako autor „Władcy Pierścieni” – trylogii, która zyskała rzesze fanów na całym świecie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udekorowali korytarz szkolny kartkami ze zdjęciami związanymi z twórcą „Władcy Pierścieni” oraz z najbardziej znanymi cytatami jego autorstwa. Na ogłoszeniowym słupie umieszczono biografię Tolkiena podzieloną na poszczególne etapy życia. Podczas lekcji języka polskiego czytano fragmenty książki pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Można było również obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą ciekawostkom dotyczącym pisarza, przygotowaną przez Łukasza Bonikowskiego. Podczas długiej przerwy uczniowie pokrzepili się w iście hobbickim stylu – czekało na nich pyszne ciasto wykonane przez kolegów i koleżanki. Dopełnieniem święta stało się rozdawanie zakładek do książek związanych z osobą Tolkiena.
Podjęte działania miały na celu propagowanie czytelnictwa oraz poszerzenie zainteresowania uczniów o literaturę z dziedziny fantasy. Utwory Tolkiena ukazują młodym ludziom, że warto być dobrym, życzliwym, odważnym, a w życiu liczy się coś więcej, niż pieniądze.
Akcję koordynowały panie: Agnieszka Bryła, Agata Niewęgłowska, Iwona Zubkiewicz.