Do I LO im. T. Kościuszki w Łukowie przyjechali goście Hiberniaschule z Herne. Niemiecka młodzież w programie wizyty ma m.in. wycieczkę do Siedlec i zwiedzanie obozu koncentracyjnego na Majdanku. Głównym cel przyjazdu niemieckiej młodzieży do Łukowa jest koncert połączonych chórów i orkiestry z Henre.
Koncert odbędzie się w czwartek 22 marca w kościele Św. Brata Alberta o godzinie 18:00. Młodzież wykona wspólnie „Stworzenie Świata” Josepha Haydna. Orkiestrą i chórami dyrygować będą Eckart Fuckert, Martin Glagovsek i Agnieszka Łukasik. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda oraz biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Współpraca pomiędzy obiema szkołami trwa od 1999 roku. Wspiera ją Fundacja Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.
I LO im. T. Kościuszki gościć też będzie w najbliższy weekend młodzież z Białorusi. Do Łukowa przyjedzie 50-osobowa grupa uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Brześcia, z którą również od wieli lat współpracuje „Kościuszko”. Młodzież weźmie udział m.in. w turnieju piłki siatkowej, piłki nożnej oraz innych imprezach integracyjnych.