Już w najbliższy weekend rozpocznie się największa siatkarska impreza w regionie. Ponad 500 siatkarek i siatkarzy przez 3 dni  będzie walczyć na 9 parkietach, w czterech gminach, w trzech powiatach i dwóch województwach o miano najlepszych w kilkunastu kategoriach. Wszystkie obiekty są od siebie oddalone nie więcej niż 12 km. IX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara” to najważniejsze wydarzenie siatkarskie województwa lubelskiego. Przez ostatnie 9 lat impreza organizowana przez STS AVES Stoczek Łukowski  rozrosła się, a liczba drużyn, z 4 czterech wzrosła  do blisko 50.
Turniej to nie tylko zawody sportowe, ale także szereg imprez towarzyszących, które udowadniają, że sport nie jest nudny, a w połączeniu z dobrą muzyką jest świetnym magnesem dla młodych ludzi. W tym roku wydarzenie rozpocznie się w piątek 23 marca kiedy to na parkiecie zmierzy się 40 drużyn młodych siatkarzy w różnych kategoriach wiekowych. Główna część imprezy rozpocznie się 24 marca kiedy to o godz. 10.00 na hali w Stoczku Łukowskim odbędzie się uroczyste rozpoczęcie turnieju. Od tego momentu na 9 obiektach sportowych mierzyć się będą najlepsi amatorscy siatkarze, siatkarki oraz oldboye z terenu całej Polski. Dość powiedzieć, że niektóre ekipy przejadą ponad 300 km by walczyć o miano najlepszej. Na parkietach równolegle o finał będą walczyć zawodnicy i zawodniczki w kategoriach open oraz oldboy. Ozdobą tego dnia będzie turniej charytatywny, w którym wezmą udział reprezentacja dziennikarzy, oraz białoruskiego Brześcia, samorządowców, a którego dochód będzie przeznaczony na kolonie dla młodych adeptów siatkówki ze Stoczka Łukowskiego. Po ciężkich sportowych bojach organizatorzy przygotowali przegląd młodzieżowych kapel rockowych. Każdy kto lubi gitarowe brzmienie znajdzie coś co ukoi jego duszę. Warto odnotować, że podczas koncertu odbędzie się również licytacja gadżetów siatkarskich, z której dochód będzie przeznaczony na kolonie młodych siatkarzy. Wśród perełek znajdziemy m.in. biografię Łukasza Kadziewicza z jego autografem.
Nowością imprezy będzie turniej nocy. Po występach zespołów rockowych na parkiet ponownie wkroczą siatkarze, którzy powalczą o dodatkowe miejsce w finałach. Nie będzie to łatwa rywalizacja, gdyż walka odbywać się będzie przez całą noc.