W dniach 10-11 marca w Piotrowicach odbył się Puchar Starosty Lubelskiego oraz Memoriał Wacława Czuraka połączony z II Rundą Ligi Wojewódzkiej w podnoszeniu ciężarów. Na starcie zjawiło się ponad 120 zawodniczek i zawodników z 12 klubów województwa lubelskiego. Na pomoście zaprezentowali się również zawodnicy dwóch klubów z naszego miasta – ŁKS Orlęta Łuków oraz Olimpijczyk Łuków
Najlepiej z zawodników sekcji podnoszenia ciężarów ŁKS Orlęta Łuków zaprezentował się Marcin Izdebski, który zwyciężył w swojej kategorii wagowej do 105 kg, zaś w klasyfikacji OPEN zajął drugie miejsce. Łukasz Boncik zwyciężył w kat. do 85 kg, a jego brat Bartosz wśród juniorów młodszych do lat 17 wygrał kat. 77 kg. Trzecie miejsce w kat. 56 kg wywalczył Mateusz Kucharzak, a Jakub Sadło w kat. do 85 kg uplasował się na najniższym stopniu podium.
W lidze wojewódzkiej zespół łukowskich Orląt awansował o dwie pozycje i na półmetku rozgrywek zajmuje IV miejsce.
W zawodach startowali również zawodnicy, nowopowstałej sekcji podnoszenia ciężarów przy Klubie Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Konrad Skorupa zajął piąte miejsce w kat. 105 kg. Kacper Grabowski zajął pierwsze miejsce w kategorii 85 kg, ale był jedynym startującym w tej grupie wagowej.