Łukowscy policjanci wraz z Funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej przeprowadzili wspólne działania kontrolne wymierzone w organizatorów nielegalnego hazardu. Mundurowi weszli równocześnie do dwóch obiektów na terenie Łukowa, w których organizowano nielegalny hazard.
Wejścia do pierwszego lokalu chroniły wzmocnione drzwi, zabezpieczone dodatkowo zamkiem elektromagnetycznym i systemem wizyjnym. Gracze byli wpuszczani do pomieszczenia z automatami dopiero po weryfikacji przez personel punktu osoby stojącej przed wejściem. Wewnątrz „jaskini hazardu” funkcjonariusze obu służb zatrzymali 3 urządzenia do gier.
Drugi lokal poddany kontroli również posiadał zabezpieczenia: wzmacniane drzwi wejściowe z zamkiem elektromagnetycznym oraz pełen monitoring budynku. Aby dostać się do niego funkcjonariusze służby celno-skarbowej i policji zmuszeni byli użyć siły fizycznej. W pomieszczeniu ujawnili 2 automaty służące do hazardu. Ponadto, w trakcie wykonywania czynności służbowych jeden z przebywających w lokalu klientów próbował pozbyć się woreczków z substancjami odurzającymi. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.
Automaty do gier zajęto jako dowody w sprawie karnej skarbowej. Postępowania prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy – Delegatura w Białej Podlaskiej oraz Komenda Powiatowa Policji w Łukowie.

fot.  Izba Administracji Skarbowej