Tytuł „Kobiety Roku Gminy Łuków 2018” otrzymała Mariola Krasnodębska. Taki werdykt usłyszeli uczestnicy gminnych obchodów Dnia Kobiet, które odbyły się
w niedzielę 4 marca w Łazach. O wyróżnienie ubiegało się
11 kandydatek, ale jedyną statuetkę, przedstawiającą damę w kapeluszu i wyrzeźbioną przez miejscowego artystę Roberta Sadło, otrzymała sołtys Szczygłów Górnych.
Kolejnych pięć pań odebrało nagrody w postaci rzeźb „Złotego Tulipana Wójta Gminy Łuków”. Trafiły one do Krystyny Kiryły z Sięciaszki Pierwszej, Anety Pajdowskiej
z Łazów, Urszuli Karwowskiej z Zalesia, Henryki Sadło z Dąbia i Agnieszki Domańskiej z Jezior. Pozostałe panie, które zdobyły nominacje – Halina Wiśniewska z Ryżek, Małgorzata Radomyska z Ról, Ewelina Pucyk z Zalesia, Beata Rozwadowska z Dminina i Anna Dybciak z Sięciaszki Pierwszej – odebrały specjalne dyplomy.
Muzycznym prezentem dla pań był koncert najpiękniejszych arii z oper i operetek w wykonaniu artystów Opery Śląskiej i Krakowskiej.  Sopranistka Karolina Wieczorek, tenor Grzegorz Biernacki i towarzysząca im pianistka Katarzyna Rzeszutek przypomnieli m.in. utwory: „Wielka sława to żart” z operetki „Baron Cygański” Johanna Straussa, „Brunetki, Blondynki” Roberta Stolza, „W rytm walczyka serce śpiewa” z operetki „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana, „La donna e mobile” z „Rigoletta” Giuseppe Verdiego czy „Graj cyganie” z operetki „Hrabina Marica” Imre Kalmana.
Mieszkanki gminy Łuków będą świętować jeszcze w najbliższą sobotę 10 marca w Dąbiu, na spotkaniu, które organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie. Pokaz mody i wykład dietetyka będą połączone z prezentacją produktów kosmetycznych.