Dwie osoby ranne i całkowicie uszkodzone auta to skutki groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w niedzielę 4 marca pomiędzy Świdrami a Świderkami. Kierujący samochodem marki Audi 19-latek z gminy Wojcieszków zderzył się z fiatem Seicento, którym kierował 46-letni łukowianin. Na szczęście uczestnicy wypadku doznali niegroźnych urazów, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
O ogromnym szczęściu mogą mówić uczestnicy zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę 4 marca po godzinie 12.00 na drodze wojewódzkiej nr 808. Pierwsze informacje przekazane policjantom wskazywały na to, że kierujący samochodem marki Audi 19-latek z gminy Wojcieszków zderzył się z fiatem Seicento, którym kierował 46-letni łukowianin. Po zderzeniu się pojazdów audi zjechało z jezdni i kilkakrotnie „dachowało” na przydrożnym polu. W wyniku wypadku obaj kierujący doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście były to niegroźne urazy, życiu i zdrowiu mężczyzn nie zagraża niebezpieczeństwo.
Pracujący na miejscu policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że w chwili zdarzenia kierujący fiatem Seicento skręcał w drogę gruntową po lewej stronie jezdni i w tym momencie został uderzony przez wyprzedzający go samochód marki Audi. Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły, okoliczności i przebieg zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzą między innymi z jaką prędkością poruszał się samochód marki Audi. Sprawdzą też czy kierujący fiatem Seicento sygnalizował manewr skrętu w lewo.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.