Kiedy temperatura na zewnątrz spadła poniżej zera, policjanci pamiętają, że są ludzie którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Funkcjonariusze codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenie. Oprócz takich działań mundurowi dbają też by osoby te miały jedzenie. W ubiegłym tygodniu łukowscy dzielnicowi razem z pracownikami GOPS Trzebieszów przekazali potrzebującym gorący posiłek, przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywny Trzeciak”.
Jak co roku, gdy w naszym kraju następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy spadają blisko zera lub poniżej, policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Razem z mundurowymi miejsca takie sprawdzają też pracownicy socjalni. Oprócz sprawdzania takich miejsc funkcjonariusze troszczą się też o zapewnienie ciepłego posiłku dla potrzebujących. W ubiegłym tygodniu dzielnicowi – asp. szt. Paweł Zalewski i st. asp. Alert Pieniak z łukowskiej komendy Policji, razem z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebieszowie przekazali ciepły posiłek potrzebującym osobom. Dzięki zaplanowanej przez policjantów inicjatywie i wsparciu Wójta Gminy Trzebieszów, jedzenie przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywny Trzeciak”.
Kilkanaście osób bardzo ucieszyła wizyta policjantów i Pań z GOPS-u Trzebieszów. Wszyscy dziękowali za smaczny i gorący posiłek, który przy takich warunkach atmosferycznych był niejednokrotnie jedyną ciepłym pożywieniem w ciągu kilku ostatnich dni. Łukowscy dzielnicowi podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie innych ludzi i ośrodków pomocy społecznej, przy wydawałoby się tak przyziemnej sprawie jak gorący posiłek dla potrzebujących. Mundurowi razem z pracownikami socjalnymi będą pomagać takim osobom, odnajdując takie osoby zawsze zaproponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło i gdzie będą mogły zjeść gorący posiłek.