Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 35-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyznę zatrzymał kierowca volkswagena w którego uderzył 35-latek.
W sobotę, 24 lutego na drodze krajowej nr 63 doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący samochodem marki Opel wymijając się z volkswagenem uderzył w jego lusterko i nie zatrzymując się odjechał w kierunku Łukowa. Kierujący volkswagenem 33-latek z gminy Stanin zawrócił i w Gołaszynie zatrzymał kierowcę opla, który wcześniej uderzył w jego auto. Mężczyzna zorientował się, że kierowca opla jest pod działaniem alkoholu i wyjął kluczyki ze stacyjki jego auta. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem 35-latek z powiatu siedleckiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że od marca ubiegłego roku 35-latek ma dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
Wkrótce sprawa 35-latka będzie miała swój finał w sądzie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego zakazu i spowodowanie kolizji drogowej grozi mu wysoka grzywna i do 5 lat pozbawienia wolności.