Robert Lewandowski po dziesięciu latach kończy współpracę ze swoim managerem Cezarym Kucharskim – poinformował na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport, Mateusz Borek.
Współpraca Lewandowskiego z Kucharskim rozpoczęła się jeszcze w czasie, gdy obecny snajper Bayernu Monachium grał w barwach Znicza Pruszków. To Kucharski pilotował transfery napastnika najpierw do Lecha Poznań, a później do Borussii Dortmund. W 2014 roku, we współpracy z Maikiem Barthelem, Kucharski doprowadził do przenosin Lewandowskiego na Allianz Arena.
Jak podaje serwis sport.pl, najlepszy polski piłkarz związał się teraz z Pini Zahavim, reprezentującym interesy m.in. Javiera Mascherano czy Carlosa Teveza. Ma to ułatwić transfer do klubu z Hiszpanii lub Anglii.
Cezary Kucharski jest wychowankiem Orląt Łuków. Grał w takich klubach jak Siarka Tarnobrzeg, Legia Warszawa, FC Aarau, Sporting Gijon. Uczestniczył m.in. w turnieju finałowym Mistrzostwa Świata w 2002 w Korei i Japonii. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został menedżerem piłkarskim. W 2011 roku uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej.
Cezary Kucharski prowadzi agencję menadżerską CK Sport Managment. Robert Lewandowski był do tej pory jedynym piłkarzem ze światowego topu piłkarskiego związanym z Cezarym Kucharskim. Pozostali piłkarze będący pod opieką tego agenta to m.in. Krystian Bielik (3. liga angielska), Michał Żyro (3 liga angielska), i grający w polskiej ekstraklasie Michał Kucharczyk, Mateusz Wieteska, Jakub Kosecki.
 

Fot.Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Cezary Kucharski