Ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe, co oznacza, że każdy właściciel auta regularnie raz w roku musi je kupić. Jeśli do tej pory najczęściej po prostu przedłużałeś dotychczasową umowę, bez negocjacji akceptując nową ofertę za kolejny rok ubezpieczenia, czas na zmiany! Wystarczy wykorzystać kalkulator OC i AC, żeby wiele zyskać.

  1. To jest proste

Kalkulator OC i AC to narzędzie, które ma na swoich stronach internetowych większość firm ubezpieczeniowych. Wystarczy uruchomić komputer z dostępem do Internetu, wejść na stronę wybranej firmy i wypełnić prosty formularz, żeby uzyskać kalkulację ceny ubezpieczenia dla konkretnego kierowcy i auta.

  1. Kalkulacja będzie szybka

Wypełnienie formularza zajmie ci dosłownie kilka minut. Potrzebnych będzie do tego kilka informacji – twoje dane jako kierowcy i właściciela auta oraz dane samego samochodu. Przygotuj się na pytania o to od kiedy masz prawo jazdy oraz o wypadki. Jeśli jeździsz bezwypadkowo to od jak dawna? A jeśli zdarzyły się ostatnio jakieś stłuczki, to ile ich było w ostatnich dwóch latach? Jeśli dokumenty swoje i auta będziesz mieć pod ręką, odpowiedzi zajmą ci nie więcej niż kilka minut.

  1. Przygotujesz się na wydatek

Niedawne podwyżki ubezpieczeń były zaskoczeniem dla wielu kierowców. Dowiadywali się o nich często w ostatniej chwili, kiedy przychodziły do nich dokumenty z informacją o przedłużeniu umowy ubezpieczenia. Korzystając z kalkulatora z odpowiednim wyprzedzeniem, cena OC nigdy cię nie zaskoczy. Jeśli twoja firma wprowadzi zmiany w cenniku, zawsze będziesz mieć czas, żeby odłożyć odpowiednią kwotę na koncie lub… poszukać na rynku alternatywnej oferty.

  1. Łatwo porównasz ceny

Research to podstawa udanych zakupów w każdej branży, także ubezpieczeniowej. Zawsze sprawdź oferty kilku firm, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy. Kalkulator OC i AC pozwoli ci to zrobić bez wychodzenia z domu. Warto poświęcić na to chwilę, bo choć zakres OC jest zawsze taki sam, to ceny ubezpieczenia w konkurencyjnych firmach mogą się różnić nawet o kilkaset złotych. Każda z firm ubezpieczeniowych ma swoje algorytmy do wyznaczania wysokości składki.

  1. Zaoszczędzisz (i to sporo!)

Korzystając z kalkulatora nie tylko łatwo znajdziesz najlepszą ofertę na rynku, ale też zaoszczędzisz, jeśli kupisz ubezpieczenie przez Internet. Wiele firm ma specjalne ceny dla polis zawieranych w ten sposób i są one często dużo niższe, niż w przypadku zawierania umowy u pośredników.