Polacy coraz więcej uwagi poświęcają aranżowaniu swoich sypialni. Przede wszystkim bardziej świadomie oraz z większą troską wybierają łóżka. Już dawno przestały być one postrzegane jako wyłącznie praktyczny mebel. Obecnie łóżka mają być nie tylko wygodne, ale także estetyczne i stylowe.
Tradycyjne łóżka drewniane
Ich największą zaletą jest solidność, a także elegancki charakter. Idealnie wpiszą się w aranżację wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. Na rynku dostępne są drewniane łóżka w szerokiej gamie kolorystycznej. Taka różnorodność pomaga jeszcze dokładniej dopasować je do konkretnego pomieszczenia. Łóżka wykonane z solidnych drewnianych desek przetrwają próbę czasu, będą trwałym i bardzo praktycznym elementem wyposażenia.
Poza prostymi modelami klienci mają tam do wyboru także łóżka z bogato zdobionym zagłówkiem oraz podnóżkiem. Takie modele różnią się również wysokością. – Wciąż najmodniejsze są stosunkowo niskie łóżka. Niemniej jednak rośnie powoli liczba klientów zainteresowanych wyższymi modelami. Sprawdzają się one przede wszystkim w sypialniach osób starszych. Łatwiej się na nich siada oraz z nich wstaje. W pewnym wieku jest to bardzo ważne – informuje pracownik sklepu internetowego Materace-dla-Ciebie.pl, oferującego materace, łóżka oraz inne akcesoria poprawiające komfort snu.
Łóżka z płyty 
W tym przypadku można mówić o kompromisie pomiędzy solidną prezencją oraz przystępną ceną. Pod względem wyglądu przypominają łóżka drewniane. Są równie eleganckie i występują w bardzo odmiennej kolorystyce czy stylistyce. Niewątpliwie pozostają jednak o wiele przystępniejsze cenowo dla przeciętnego polskiego konsumenta. Wbrew pozorom wcale nie muszą być także mniej wytrzymałe. Jeżeli za wykonanie takiego łóżka odpowiada profesjonalna firma i zostanie ono odpowiednio zabezpieczone, to na pewno posłuży wiele lat. Średnio kosztuje ono jednak o połowę mniej niż klasyczne łóżko drewniane, niekiedy jest nawet kilkukrotnie tańsze.
Modele z płyty często wchodzą w skład większego zestawu mebli, do którego zaliczają się także między innymi szafa, szafki nocne czy komoda. Takie rozwiązanie to dobry sposób na umeblowanie niewielkiego pomieszczenia, w którym spójność stylistyczna jest szczególnie wskazana. Często korzysta się z niego w pokojach dziecięcych. Niektóre łóżka posiadają dodatkowe pojemniki, w których trzymać można nie tylko zapasową pościel, ale także ubrania, sprzęt sportowy czy wiele innych dóbr. To wielkie ułatwienie zwłaszcza w małym mieszkaniu, gdzie ilość dostępnej powierzchni jest dosyć ograniczona.
Łóżka kute
Pod względem ceny bliżej im do łóżek drewnianych. Modele podwójne kosztują na ogół w granicach tysiąca złotych. W Polsce łóżka kute nie należą do najpopularniejszych rozwiązań. W ostatnich latach projektanci wnętrz, a także sprzedawcy łóżek oraz materacy, obserwują jednak zwiększone zainteresowanie takimi modelami. Konsumenci cenią sobie łóżka kute za elegancki wygląd, a także lekką stylistykę. Takie modele są jednak bardzo wytrzymałe, warto wybierać przede wszystkim te wykonane przez znanych, zaufanych producentów. Stosują oni bowiem wysokiej jakości materiały oraz wykorzystują najnowocześniejsze technologie. Wszystko to przekłada się na solidność łóżka. W przypadku tych kutych najczęściej wybierane są modele z fantazyjnymi zagłówkami. To swoisty znak rozpoznawczy tej kategorii łóżek, choć oczywiście znaleźć można także prostsze w formie produkty. Wszystko zależy tu od indywidualnego gustu kupującego oraz stylistyki jego sypialni.