Internet podbija film z miejskiego monitoringu, na którym widać jak startujące z ul. Cieszkowizna BMW wpada w poślizg, o mało nie zderzając się ze stojącym na czerwonym świetle renault.
Kierujący samochodem marki BMW, wyjeżdżając gwałtownie z drogi ul. Cieszkowizn, zajechał drogę jadącemu na wprost przez skrzyżowanie innemu pojazdowi. Następnie BMW obracając się na jezdni o kilka centymetrów ominęło stojący na ul. Wyszyńskiego samochód marki Renault. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Policjanci ustalili, że samochodem marki BMW kierował 21-latek z gminy Ulan Majorat. Młody mężczyzna tłumaczył się mundurowym, że chciał szybko przejechać przez skrzyżowanie przed jadącym z przeciwka autem. Młodzieniec oświadczył też, że pojazd ten zakupił dwa dni wcześniej oraz nie przypuszczał, iż auto z napędem na tylną oś może tak się zachować na mokrej jezdni. Okazało się też, że 21-latek nie ma dokumentu prawa jazdy, ponieważ zagubił je przy przeprowadzce.
Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, 21-latkowi z gminy Ulan Majorat grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.