Pochodzący z Łukowa Tomasz Justyniarski przygotowuje „Podręcznik z gotowymi scenariuszami lekcji dla nauczycieli dla klas I-IV” z propozycjami zajęć lekcyjnych z zakresu szacunku i miłości do wszystkich istot żywych.
Tomasz Justyniarski jest autorem książki „Psie troski”, lektury szkolnej dla najmłodszych uczniów.  Jeździ po szkołach w całej Polsce i uczy dzieci miłości i szacunku do zwierząt, ludzi i środowiska. Dotarł już do ponad 200 tysięcy uczniów i przeprowadził niezliczoną ilość zajęć w szkołach i schroniskach z udziałem dzieci. Jest też pomysłodawcą i inicjatorem akcji „Dzieci czytają psom w schronisku”.
Od nowego roku szkolnego prowadzi w jednej z płockich szkół regularne „Lekcje miłości do zwierząt”.
„Uważam, że nadszedł czas, aby posunąć się o krok dalej, żeby idee i wartości, które przekazuję dzieciom na spotkaniach, dotarły do wszystkich szkół w Polsce.
Na chwilę obecną przygotowuję „Podręcznik z gotowymi scenariuszami lekcji dla nauczycieli dla klas I-IV” z propozycjami zajęć lekcyjnych z zakresu szacunku i miłości do wszystkich istot żywych. Uważam, że to co proponuje MEN w ramach programowych dla szkół, nie jest wystarczające i nie przynosi wymiernych rezultatów.” – pisze w mailu do Master TV Tomasz Justyniarski.
„Mam ok. 18-tu tematów lekcyjnych i bardzo proszę nauczycieli młodszych klas, zwierzolubów lub ludzi z otwartym sercem, żeby pomogli mi przygotować takie zajęcia od strony merytorycznej. Każda najdrobniejsza sugestia dotycząca tematów lekcji i sposobów ich realizacji lub pomoc w jakiejkolwiek innej formie, będzie dla mnie niezwykle cenna.” – dodaje łukowianin