Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Będą one trwać od 29 stycznia do 11 lutego. Jak co roku dzieci i młodzież będą mogły w tym czasie skorzystać z propozycji przygotowanych specjalnie dla nich przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.
ŁOK przygotował zimową ofertę dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Przez dwa tygodnie w Ośrodku odbywać się będą zajęcia podzielone na dwa turnusy, w których weźmie udział łącznie 90 dzieci. Na uczestników czekają m.in. gry, zabawy ruchowe, warsztaty taneczne, plastyczne oraz konkursy sportowe. Wśród atrakcji nie zabraknie spotkań, m.in. z policjantami KPP w Łukowie oraz możliwości zabawy w Centrum Rozrywki Arkabos. Podczas ferii z ŁOK-iem dzieci będą miały możliwość obejrzenia seansów filmowych w Kinie Łuków. Zaplanowano również wycieczkę do parku trampolin „Hangar 646” w Warszawie. 2 i 9 lutego odbędzie się bal karnawałowy oraz konkurs „Mam talent”.
Propozycje na to, jak spędzić ferie w mieście dla dzieci i młodzieży przygotował również Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaprasza na krytą pływalnię, turniej halowy piłki nożnej, turniej tenisa stołowego, turniej piłki siatkowej, turniej koszykówki, turniej warcabowy oraz kręgle i zabawy w Centurm Rozrywki „Arkabos” i Klubie Decybel. Zimowa akcja przygotowana przez OSiR odbywać się będzie pod hasłem „Komputer ma wolne”.
  Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie zaprasza dzieci w wieku 6 – 14 lat na atrakcje, m.in.: gry planszowe, zajęcia edukacyjno – plastyczne, gry i zabawy on-line oraz „Papieromanię” – zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, konkursy, rebusy i gry towarzyskie. Wstęp wolny.